Ekonomi

SunExpress, bilet değiştirme ve iptal hakkını 31 Mart’a kadar uzattı

  • SunExpress, yeni uçuş tarihi en geç 31 Mart 2023 olmak üzere 14-28 Şubat 2023 tarihleri ​​arasında planlanan tüm iç hat uçuşlarında ücretsiz bilet değiştirme ve iptal imkanı sundu.
  • 20 Şubat’a kadar Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Kayseri, Malatya, Hatay ve Mardin’den tüm iç hat uçuşlarını ücretsiz olarak gerçekleştirmeye devam ediyor.
  • Bugüne kadar 200 özel uçuşla 11 binden fazla insanı deprem bölgesinden tahliye etti.

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak girişimi olan SunExpress, geçtiğimiz hafta ülkemizde meydana gelen deprem nedeniyle seyahat planlarını değiştirmek veya askıya almak isteyen tüm yolcularına 5 Şubat 2023 tarihinden önce yaptıkları tüm iç hat uçuşları için yeni sefer tarifesi sunacak. 14-28 Şubat 2023 tarihleri ​​arasında planlanmış olup, en geç 31 Mart 2023 tarihi ile ücretsiz bilet değişiklik ve iptal imkanı sunduğunu duyurmuştur.

SunExpress, deprem bölgesinden ücretsiz tahliye seferlerini 20 Şubat’a kadar uzattığını duyurdu. Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Kayseri, Malatya, Hatay ve Mardin’den yolcular  SunExpress web sitesi ve taşınabilir uygulama üzerinden tüm iç hat uçuşları için ücretsiz rezervasyon yapabilecek.

SunExpress, arama kurtarma ve sağlık ekiplerini deprem bölgesine ulaştırmak amacıyla bugüne kadar toplam 200 özel uçuş gerçekleştirdi. Düzenlediği özel seferlerle yaklaşık 5 bin arama-kurtarma ve sağlık ekibini bölgeye taşıyan SunExpress, bu seferlerin dönüş seferlerinde depremden etkilenen 11 binden fazla kişinin tahliyesini sağladı.

Havayolu, başta AFAD olmak üzere tüm resmi makamlardan gelen 174 ton yardım malzemesini ücretsiz kargo hizmeti vererek deprem bölgesine ulaştırdı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu