Haber

Şanlıurfa Şehir Hastanesi’nin yüzde 41’i tamamlandı

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Vekili Dr. Faruk Günak, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2021 yılında inşaatına başlanan hastanenin inşaatının kesintisiz devam ettiğini söyledi.

İnşaatın en zor kısımları ve kaba inşaatının büyük ölçüde tamamlandığını belirten Günak, inşaatın betonarme yapısının çok daha hızlı ilerlediğini söyledi.

Günak, yaklaşık 500 bin metrekare kapalı alana sahip hastanenin 1700 yatak kapasitesinin ihtiyaç durumuna göre artırılmasının planlandığını vurguladı.

İnşaatta yaklaşık bin kişinin çalıştığını kaydeden Günak, şöyle devam etti:

“Şu anda 1700 yataklı hastanenin kaba inşaatının yüzde 41’i tamamlandı. Planlamada 4 kule şeklinde genel, doğum, kalp ve onkoloji hastanesi olarak planlanıyor. 2024 yılı civarında hizmete açılacaktır.İnşaat tamamen bittiğinde yeniden değerlendirme yapılacaktır.2 bin 1700 yatak kapasitesinin üzerinde olan hastanenin hem bölgemize hem de Şanlıurfa’ya daha sağlıklı hizmet vermesi açısından büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. . Şanlıurfa’ya hep birlikte katkı sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.”

Hastanenin yüksek ve ileri teknoloji sistemlere göre inşa edildiğini ifade eden Günak, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde yapının hasar görmediğini belirtti.

Günak, “Hastane inşaatımıza aslında depremden önce başladık. Sağlık Bakanlığımız tüm şehir hastanelerinde güçlü hastane modellerine geçiş yaptı. Özellikle sismik izolatörler kullanılıyor. Bu hastanede 1100 civarında depreme dayanıklı izolatör var. Şehrimiz depremlerden etkilendi ama inşaatımız hiçbir şekilde etkilenmedi.” dedi.

haber-sumbas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu