Haber

Provokatör Paludan’dan dünyayı ayağa kaldıracak yeni tehdit: Her cuma Kopenhag’daki Türk Büyükelçiliği önünde Kuran’ı Kerim yakacağım

Türkiye ile İsveç arasında Kur’an-ı Kerim yakma krizi büyürken, geçtiğimiz günlerde İsveç’in başkenti Stockholm’deki Türk büyükelçiliği yakınında Kuran-ı Kerim yakan aşırı sağcı siyasetçi Rasmus Paludan’dan yeni açıklamalar, provokasyonlar ve tehditler geldi. hafta.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A SKANDAL TEHDİT

İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği ile başlayan krizi körükleyen Paludan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek bundan sonra her hafta Kuran yakacağını duyurdu. Paludan, “İsveç NATO üyesi olana kadar her cuma Kopenhag’daki Türk büyükelçiliği önünde Kuran yakacağım.” dedi.

“BUGÜN KOPENHAG’TA YİNE YAKACAĞIM”

Bugün Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da üç kez Kur’an-ı Kerim yakacağını belirten Paludan, “Bugün bir cami önünde, bir kez Rus büyükelçiliği önünde, bir kez de İstanbul’da Kur’an-ı Kerim yakacağım. Türk büyükelçiliği önü.”

ÖN İZİNE GEREK YOK

Danimarka’da Paludan’ın böylesine çirkin bir eylemi gerçekleştirmek için izne ihtiyacı olmasa da, yetkililere 24 saat önceden haber vermesi yeterli. Paludan, “Bunun Erdoğan’ın hatası olduğunu açıklayacağım. İsveç’i NATO’da istemiyor ama ona ifade özgürlüğünü öğreteceğim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu