Haber

Duncan Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonu oldu

Afyonkarahisar’da düzenlenen FIM Dünya Motokros Şampiyonası’nın (MXGP) ikinci günü başladı.

Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde gerçekleştirilen organizasyonda MXGP, Dünya Gençler Motokros Şampiyonası (MX2), Avrupa Motokros Şampiyonası (EMX250) ve Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası’nın (MXWOMEN) sıralama ve 1. ve 2. ayak yarışları yapılıyor.

MXWOMEN rövanş yarışları tamamlandı.

MXWOMEN son ayağı olan Türkiye etabının ilk yarışını Kawasaki’den Yeni Zelandalı Courtney Duncan kazanırken, Yamaha’dan Alman Larissa Papenmeier ve GASGAS’tan İspanyol Daniela Guillen üçüncü sırayı aldı.

Bugünkü ikinci yarışı Fantic’ten Hollandalı Lynn Valk birinci tamamladı. İkinci sırada Yeni Zelandalı Kawasaki’den Courtney Duncan yer aldı ve Duncan şampiyonluğu ilan etti.

Böylece Duncan yarışı dördüncü kez dünya şampiyonu olarak tamamladı. Üçüncü sırada ise KTM’den Danimarkalı Sara Andersen yer aldı.

Kawasaki’den Yeni Zelandalı Courtney Duncan, Dünya Şampiyonasında dördüncü kez Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonu oldu. 270 puanla şampiyon olan Duncan’ın ardından GASGAS’tan İspanyol Daniela Guillen 250 puanla ikinci olurken, Kawasaki’den Hollandalı Van Drunen 230 puanla üçüncü oldu.

Yarışın ardından ödül töreni düzenlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu