Haber

CHP ile DEVA arasında gerginlik: Kemal Bey’e yakışmadı!

ANKARA- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hafta sonu İstanbul’da DEVA Partisi’nin bazı ilçe başkanlarıyla bir araya geldi. Toplantı fotoğrafları ortaya çıktıktan sonra DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, “Yazık… Kemal Bey’e yakışmadı!” açıklamasını paylaştı.

Edinilen bilgiye göre, toplantıya Elazığ Milletvekili Mustafa Sarıgül’ün oğlu Emre Sarıgül aracılığıyla eski CHP Milletvekili Gürsel Tekin, DEVA Partisi’nin 7-8 aktif ilçe başkanı ve Gelecek Partisi’nin çok sayıda ilçe başkanı katıldı. Toplantıya CHP’nin yeni İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik de katıldı.

İddiaya göre DEVA Partisi’nin mevcut il yönetimiyle anlaşamayan bu ilçe başkanları bugün istifa ederek hafta sonu CHP’ye katılacak.

DEVA Partisi Sözcüsü Şahin, fotoğraflar ortaya çıkana kadar bu duruma inanmak istemediklerini belirterek, “Siyasette başka tercihler de olabilir. İlçe başkanları görevde olmasaydı bu anlaşılabilir olurdu. “Ama asıl ilçe başkanlarının değil de Kemal Bey’in yaptığını tuhaf buluyoruz” dedi.

Şahin, gazeteci Sema Kızılarslan’a yaptığı açıklamada DEVA Partililerin istifa kararı aldığı yönündeki iddiaları da doğruladı.

Toplantının detayları ortaya çıktıktan sonra CHP Genel Başkanı ile DEVA Parti Genel Başkanı arasında herhangi bir görüşmenin olmadığı öğrenildi.

(DUVAR)

altinorduajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu