Haber

Başkentliler ve Ankara Kent Konseyi Otizmli Bireyler İçin Yürüdü

ankara belediye meclisi Eymir Gölü’nde her yıl düzenlediği “Nisan Otizm Farkındalık Ayı Yürüyüşü”nü bu yıl da gerçekleştirdi. Ankara İl Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, “Ankara Farkındalığın Başkentidir dedik. belediye meclisiEymir’de kurulduğumuz günden bu yana her yıl otizm farkındalık günlerinde Ankaralılarla birlikte bu farkındalığı dünyaya duyurmaya çalışıyoruz.”

Ankara Kent Konseyi (AKK), “Farkındayız, Beraberiz” sloganıyla “Nisan Otizm Farkındalık Ayı Yürüyüşü” düzenledi.

AKK Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, ABB Engelliler Şube Müdürlüğü, Mülkiye Doğa Grubu, AKK Gençlik Meclisi, AKK Bisiklet Meclisi, AKK Engelliler Meclisi, Karma Çocuk Korosu, Ankara Otistik Bireyler Derneği (AKK) ANOBDER), Yeni Hayat Engelsiz Yaşam Derneği, ODTÜ Lodos Topluluğu, Hacettepe Üniversitesi öğrencileri, engelli çocuklar ve aileleri.

BAŞKENTLİLER OTİZMLİ BİREYLER İÇİN YÜRÜDÜ

AKK tarafından her yıl düzenlenen yürüyüş, toplumsal farkındalığı artırmayı, otizmli bireylerin sorunlarına çözüm bulmayı, otizm ve otizmli bireylere yönelik ayrımcı tutum ve davranışları ortadan kaldırmayı, otizmli bireylerin tam ve aktif erişimine dikkat çekmeyi amaçlıyor. kamusal alanların sosyal hayata katılımında ve farkındalık yaratmada. gerçekleştirillen.

YILMAZ: “BENİM FARKIM SİZİN FARKINDA OLUN”

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Lideri ve Ankara İl Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, ‘Farkım farkındalığınız olsun’ mottosuyla yola çıktıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Ankara farkındalığın başkenti dedik. Kent Konseyi kurulduğundan beri her yıl otizm farkındalık günlerinde Eymirli hemşerilerimizle birlikte bu farkındalığı dünyaya duyurmaya çalışıyoruz. Tıpkı 1. yaş grubundaki 36 kişiden otizmli doğuyor. Bu farkındalık için ne beklemeliyiz? Biz?” Son 4 yılda şehrin bütün kesimlerini bir araya getirip dayanılmaz bir farkındalık yarattılar. Otizm Vakfı’nın değerli yöneticileri bu farkındalığı kentte bu konuyla ilgili tüm bileşenlerle ortaya koyuyor.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu