Haber

Yeşilyurt Belediyesi Siyabe Nur Özdemir Anısına Tekvando Turnuvası Düzenledi

Yeşilyurt Belediyesi Gençlik ve Spor6 Şubat 2023’te meydana gelen ‘yüzyılın felaketi’ depreminde hayatını kaybeden Yeşilyurt Belediyesi Hizmetler Müdürlüğü sporKulüp, Tekvando Takımı sporcularından milli tekvandocu Siyabe Parıltı Özdemir anısına Tekvando Turnuvası düzenledi.

Merkez Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen ‘Siyabe Parıltı Özdemir’ Tekvando Turnuvası’nın açılışına Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti Yeşilyurt Gençlik Kolları Başkanı Salih Tav, Türkiye Tekvando Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Malatya ASKF Başkanı Seyfullah Özdemir, Türkiye Tekvando Federasyonu katıldı. Merkez Hakem Kurulu Başkan Yardımcısı Abdullah Kuzucu. Törene, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebubekir Kayhan, antrenörler, sporcular ve aileleri katıldı.

Malatya’daki spor faaliyetlerine verdiği destekten dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a şükranlarını sunan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Şube Başkanı Seyfullah Özdemir, “Böyle anlamlı ve özel bir turnuvaya ev sahipliği yaptıkları için Belediye Başkanımız Mehmet Çınar ve ekiplerine teşekkür ediyorum. kusura bakmayın ama elimizden geleni yaptık. bir şey yok, deprem yaralarını birlikte saracağız. ilgi ve alakasını hiçbir zaman kaybetmeyen Belediye Başkanımız Mehmet Çınar’a şahsım ve tüm amatör kulüpler adına teşekkür ediyorum. Amatör kulüplerde en çok yardımı Mehmet Çınar’dan aldık ve almaya da devam ediyoruz. “Bu vesileyle bir kez daha hayatını kaybeden Milli Tekvandocumuz Siyabe Nur Özdemir’e Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. ve spor camiası” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebubekir Kayhan, Cumhuriyetin 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında kent genelinde birçok etkinlik düzenlediklerini belirterek, “Her zaman sporun ve sporun dostu olan Belediye Başkanımız Mehmet Çınar’a teşekkür ediyoruz. Spor, kültür, sanat ve diğer faaliyetlerle depremin yaralarını sarıyoruz.” “Onu korumak için elimizden geleni yapıyoruz. 6 Şubat depreminde kaybettiğimiz kardeşimiz Siyabe Işık Özdemir’i rahmetle anıyor, mekanı cennet olsun, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 6 Şubat’ta meydana gelen ‘yüzyılın felaketi’ sarsıntısında hayatını kaybeden Yeşilyurt Belediyespor Kulübü tekvando takımı sporcularından Milli Tekvando sporcusu Siyabe Parıltı Özdemir’i rahmet ve saygıyla andıklarını söyledi. 2023 yılında, “Yaşadığımız büyük deprem felaketlerinde büyük yaralar aldık, sevdiklerimizi toprağa vermenin üzüntüsünü yaşadık. Depremde hayatını kaybedenler arasında Milli Tekvandocumuz Siyabe Parıltı Özdemir de vardı. Kulübümüzün tekvando grubu olarak bu kardeşimizin anısına tekvando turnuvası düzenledik. Genç yaşta vefat eden Siyabe Nur Özdemir kardeşimize Allah’tan rahmet, mekanı cennet olsun, ailesine rahmet diliyorum. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, konuşmasının ardından ‘Siyabe Nur Özdemir’ Tekvando Turnuvası’nda emeği geçenlere teşekkür plaketi verdi.

11 kulüpten toplam 117 sporcunun yarıştığı ‘Siyabe Nur Özdemir’ Tekvando Turnuvası’nda dereceye girenlerin madalyaları törenle takdim edildi. -MALATYA

haber-eskil.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu