Haber

Hüseyin Baş: Masa açılmıyor arkadaşlar daha önce denedim

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Millet İttifakı’ndaki çatlağa ilişkin açıklamalarda bulundu.

İY Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in çıkışının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘masayı genişletiyoruz’ vurgusu yaptığı videosuna yanıt veren Baş, “Masa genişlemiyor arkadaşlar daha önce denedim boşuna beklemeyin” dedi.

KILIÇDAROĞLU ‘TABLO’ DEDİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İY Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “aday” çıkışına tepki olarak paylaştığı görüntüde “Tabloyu büyütmeliyiz” mesajı verdi. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Bu yola çıktığımızda hep Halil İbrahim’in sofrasından söz ederdik. Çünkü ‘Bu ülkenin bütün renklerini bu sofraya davet etmeliyiz’ dedim. ‘Yoksa bu ülke kalkınmaz’ dedim. Çünkü amaç sadece ceberut sarayını göndermek veya değiştirmek değildi.Amaç aynı zamanda yeni güzel bir Türkiye yaratmaktı.Bu masaya oturmasın’diyerek sofrayı toparlayamayız. zaten yıl.”

BTP’NİN GEÇMİŞ 6’LI TABLOYA GİRME İSTEĞİ

BTP lideri Baş, Ekim 2022’de katıldığı bir canlı yayında, “Parti kadroları olarak Millet İttifakı’nı destekliyoruz, içinde olacağız. Beni Millet İttifakı’na alsınlar. Bundan daha net bir çağrı olamaz. yapmıyorlar, açıklasınlar. Çünkü milletimiz istiyor, Vatandaş bunu istiyor. Millet İttifakı ve altılı masa üyeleri değerlendirsin” dedi. Daha sonra GÜZEL Parti lideri Akşener ile görüşen başkan, CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Masadaki diğer başkanlar değerlendirsin” dedi. Yapılan istişareler sonucunda Baş’ın partisi Altılı Tablo’ya dahil edilmedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu